Şehirpark A.Ş, 3D beton yazıcılara yatırım yapan ve çevreye duyarlı çözümler sunmayı hedefleyen öncü bir şirkettir. Ürünlerimiz, estetik tasarım ve işlevsellikle kentsel yaşam kalitesini artırmayı amaçlar.

Şirketimiz, betonarme yapılar, kent mobilyaları, ortak alan ve bahçe mobilyaları ile peyzaj ürünleri üretmektedir. “Robotik 3D Beton Yazıcı” teknolojisi sayesinde özgün tasarımlı ve hızlı üretim yaparak müşterilere ekonomik ve talebe uygun çözümler sunarız. Sürdürülebilir çevre ve yaşanabilir kentler oluşturma misyonu ile çevresel etkiyi minimize etmeye özen gösteririz.

 

 

 

 

3D Beton Yazıcı İle Betonarme Yapı ve Kent Mobilyaları Üretiminin Avantajları

Hız: Geleneksel yöntemlere kıyasla çok daha hızlı üretim sağlayarak projelerin inşaat ve üretim süresini önemli ölçüde azaltıyor, yüksek hacimli taleplere çok kısa sürelerde dönüş sağlayabiliyoruz.

İsrafın Azaltılması: Homojen üretim metodu kullanarak atık miktarını ve bu doğrultuda oluşan zarar ve maliyetleri azaltıyor, çevre dostu bir üretim anlayışıyla doğanın korunmasına olanak tanıyoruz.

Özgün Tasarım: Her parçayı özel olarak tasarlayıp üretme imkanımız sayesinde yaratıcı ve kişiselleştirilmiş tasarımlar oluşturuyor, yeni ve yenilikçi tasarımlar deneyerek betonarme yapıları ve kent mobilyalarını sürekli olarak geliştirebiliyoruz.

Dayanıklılık: 3D yazıcılarla ile üretilen ürünlerin yekpare bir yapıya sahip olması, ürünlerimizi geleneksel yöntem ile üretilen ürünlere göre çok daha dayanıklı kılmaktadır. Ürettiğimiz betonarme yapılar ve kent mobilyalarımız uzun ömürlü olması, uzun vadede müşterilerimize kazandırdığımız en önemli katma değerlerdendir.

Maliyet İndirimi: İşgücü, kalıp, malzeme ve zaman tasarrufuyla 3D yazıcılarla üretilen betonarme yapılar ve kent mobilyalarını müşterilerimize daha hızlı ve daha uygun fiyatlarla sunabilmekteyiz.

 

 

3D Beton Yazıcı Teknolojisinin Dünya’daki ve Gelecekteki Önemi

Bu teknoloji günümüzde çeşitli alanlarda çığır açıcı bir etkiye sahip olup, oldukça yenilikçi ve önemlidir.

İnşaat Endüstrisi: 3D beton yazıcılar, inşaat süreçlerini hızlandırarak maliyetleri düşürme ve karmaşık yapılar oluşturma imkanı sunmaktadır. Bu, özellikle küresel konut krizi, geleneksel üretimin yüksek maliyeti ve hızla artan şehirleşme bağlamında büyük önem taşır.

Sürdürülebilirlik: Daha az malzeme kullanımı ile daha az atık oluşumu sağlayan 3D Beton Yazıcı teknolojisi, çevre dostu bir inşaat ve üretim süreci sağlayarak küresel ısınma sorununa ve sürdürülebilirliğine önemli ölçüde katkıda bulunur.

Acil Durum Yönetimi: Deprem, sel, hortum vb. doğal afetler gibi acil durumlarda çok hızlı ve dayanıklı şekilde geçici veya kalıcı yapılar inşa etmeyi mümkün kılar.

Uzay Araştırmaları: 3D Beton Yazıcı teknolojisinin Mars ve diğer gezegenlerde yaşamak için konutlar ve yapılar inşa etmek adına kullanılması da hedeflenmektedir. Başta SpaceX ve Tesla Motor’ un kurucusu ve CEO’ su Elon Musk, ülkesinde 3D Beton Yazıcı teknolojisine çok önemli yatırımlar gerçekleştirmektedir.

Kültürel Miras: Tarihi yapıların veya kültürel mirasın öğelerinin restorasyonunda 3D yazıcılar kullanılabilir, böylece geçmişimizi koruma konusunda katkı sağlar.